samharries: Araç Kampanyalarının Faydaları

Araç Kampanyalarının Faydaları

20 Дек 2020 в 02:44pm

Araç kampanyaları, araç firmaları ve araç markaları tarafından zaman zaman daha doğrusu yılın belli zamanlarında yapılmaktadır. Peki araç kampanyaları gerçekten işe yarıyor mu? Bize sorarsanız biz işe yaradığını düşünüyoruz. Bu kampanyaların işe yaradığını düşünmemizin tabii ki belli sebepleri vardır. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki otomotiv sektörü büyük bir sektör ve gayet geniş bir pazara sahip bir sektördür. Bu kadar büyük bir sektörün haliyle üretimi de gayet fazla bir büyüklüktedir. Her ne kadar pandemi dönemi birçok sektörü olduğu gibi bu sektörü de sekteye uğratmış olsa da bu geçici bir durumdur ve sektör pandemi sonrası kaldığı yerden devam edecektir. Üretimi büyük bir sektörün aynı büyüklükte bir destek haline gelmektedir.


 


Araç Kampanyalarının Sektöre Etkisi


 


Araç kampayaları otomotiv sektöründe birçok değişkenin ateşleyici olmaktadır. Mesela bu kampanyaların sektöre etkisine dair verebileceğimiz en çarpıcı örnek ülkemizin mevcut halidir yani mevcut araç fiyatlarıdır. Pandemi döneminin yarattığı olumsuz koşullar sonrası geçici olarak kapanan fabrikalar yüzünden araç sıfır araç üretimleri de bir hayli azalmıştır. Buna müteakip olarak ülkelere haliyle ülkemize de giren sıfır araç sayısı hatırı sayılır bir miktarda azalmıştır. Bu yetmezmiş gibi, koronavirüs sebebiyle toplu taşımadan uzaklaşan insanlar bireysel araçlara yönelmiş, bu durum da sektördeki araç talebini bir hayli arttırmıştır. Böylesi arzın az, talebin ise fazla olduğu bir durumu fırsatçılar boş geçmemiş ve araç fiyatları adeta karaborsa halini almıştır. İşte bu tarz durumlarda, sıfır araçların ülkemize gelmesinin akabinde firmalar tarafından yapılacak belli araç kampanyaları bu zinciri kırıp fiyatların eski haline doğru dönüşünü hızlandırabilir. Doğru zamanda yapılacak doğru kampanyalar insanların araçlara ulaşımını kolaylaştırır, hızlandırır ve hatta kampanya döneminde araba almayı düşünmeyen insanlar bile, yapılacak kampanyanın büyüklüğüne bağlı olarak, bu cazibeye ve hevese katılarak araba almayı düşünüp araba alabilir. Tüm bu saydıklarımızın olması için tek gereken şey doğru düşünülmüş, güzel tasarlanmış ve uygulamaya konulmuş bir kampanyadır.


 


Araç Kampanyalarının Amaçları


 


Araç kampanyaları sizler de takdir edersiniz ki her sektörde olduğu gibi belli bir amaç uğruna yapılmaktadır. Tabii ki kampanya denilince doğal olarak herkesin ilk aklına gelen şey araç satış fiyatlarını arttırmaktır ve insanların ilk olarak aklına bunu getirmesi gayet doğaldır. Kampanyanın ana amacının bu olduğu gayet doğru, doğal ve anlaşılabilir tabii ki. Ancak tek amaç her zaman bu değildir elbette. Ana amacın satış olduğu gerçeği değişmemekle birlikte bunun yanında bazı başka sebepler de mevcuttur tabii ki. Örneğin son yıllarda üretimi artan ve popüler hale gelen hibrit araçlar üzerinden de, hibrit araçlarının satışını hızlandırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla, birçok kampanya düzenlenmiş ve de düzenlenmektedir. Bütün araba markaları, kendi ürettikleri hibrit araçların sektöre yayılmasını istediği için buna uygun kampanyalar da düzenlemektedirler. Hibrit araçların sektörde çok da eski olmaması sebebiyle bu gayet de anlaşılabilir bir durumdur. Her ne kadar bu sektöre bir Japon markası olan Toyota önce girmiş olsa da artık diğer birçok araba markaları hibrit araç üretimine başlamıştır ve başlamayanlar da illa ki başlayacaktır. İşte bu araçlar hakkında insanların fazla bilgisi olmaması nedeniyle bu araçların iyi tanıtılması ve iyi de pazarlanması gerekmektedir. İyi reklam, güzel bir tanıtıcı bilgi ve cezbedici araba kampanyaları, hibrit araç kullanımını fazlasıyla yaygınlaştırabilir. Bu olay için yapılacak kampanyalarda da yine ana amaç satış olsa da bu tarz belli tarz araçlara yönelik olması da kampanyanın yan amaçlarından bir tanesidir. Her ne şekilde olursa olsun varsın araba kampanyaları hep olsun...Поделиться

Добавить комментарий

Гость не имеет права для Добавлять комментарии в блогах. Пожалуйста, войдите на сайт.

Рейтинг

Ваша оценка: 0
Общий: 0 (0 голосов)

Теги

Нет тегов