samharries: Çevrimiçi Terapi Depresyonu Tedavi Edebilir mi?

Çevrimiçi Terapi Depresyonu Tedavi Edebilir mi?

24 Сен 2020 в 02:19pm

Depresyonla savaşmak gibisi yoktur. Dünya sana karşımış gibi hissediyor ve umut hiçbir yerde bulunamaz. Depresyon bir zihin durumudur ve orada yardım vardır. Çoğu zaman depresyonda olduğumuzu hissettiğimizde, gerçekliği çarpıtabilir ve olumluları göremeyebilir ve yalnızca olumsuzlara odaklanabiliriz. Çevrimiçi terapi depresyonu tedavi edebilir mi?


Sürekli değişen bir dünyada yaşıyoruz ve görünüşe göre hemen hemen her şey artık çevrimiçi olarak mevcut online psikolog. Bu terapi içerir. Çevrimiçi terapi güvenli midir? Gerçekten çalışıyor mu?


alt


Online terapi, kendi evinizin rahatlığında bir terapistle tanışmanıza olanak sağlar. Toplantılar gizlidir ve çevrimiçi bir sohbet odasında veya telefonda yapılır. Birini şahsen görmekten farklı olsa da, kesinlikle çok etkili olabilir ve insanlar için harika bir eştir.


Bazı insanlar bir terapistin ofisinde otururken kendilerini rahat hissetmezler. Kendi evlerinde olmayı tercih ederler ve çevrimiçi sohbetin çok daha az müdahaleci bir ortam olduğunu görürler.


Depresyon için çevrimiçi terapi, depresyonun nereden geldiğine daha yakından bakmaya ve bununla başa çıkmanın yollarını beyin fırtınası yapmaya odaklanır. Bu çok bilişsel bir süreçtir ve çevrimiçi olarak tamamlanabilir. Depresyonun nedenini bulduğunuzda, onu tedavi etmenin yolları için beyin fırtınası yapmak mümkündür.


Tipik bir çevrimiçi oturum, depresyona odaklanan bir sohbetten oluşur. Terapist ve danışan, depresyonun nereden geldiğini birlikte inceler ve biraz rahatlama sağlamak için neyin değiştirilebileceğini belirlemek için duruma daha yakından bakar.


Terapist, terapist eğitimli bir profesyonel olduğu için danışanın göremediği şeyleri görebilir ve durum hakkında "dışarıdan bakarak" bir görüşe sahip olabilir.


Çevrimiçi terapi, depresyonla mücadele edenlerin yardım almaları için harika bir yol olabilir.Поделиться

Добавить комментарий

Гость не имеет права для Добавлять комментарии в блогах. Пожалуйста, войдите на сайт.

Рейтинг

Ваша оценка: 0
Общий: 0 (0 голосов)

Теги